sanatirum po covid

Jak dać sobie radę z powikłaniami po COVID-19?

Wiele osób po przejściu choroby COVID-19 doznaje wielu powikłań. Mogą to być między innymi: duszności , ogólne osłabienie organizmu, problemy z oddychaniem oraz koncentracją. Czy musimy to zaakceptować i nauczyć się z tym żyć ?

Na ratunek naszemu zdrowiu wkracza możliwość rehabilitacji po covid-19. Ruszają turnusy rehabilitacyjne w sanatoriach. Warto zapoznać się z tym co oferuje takie leczenie.

W czym ma nam to pomóc?

Przede wszystkim ma na celu zminimalizowanie skutków po chorobie oraz przywrócenie pacjenta do zdrowia, które posiadał przed COVID-19. Zespół pocovidowy charakteryzuje się różnymi powikłaniami nie tylko związanymi z układem oddechowym, ale także z pracą serca oraz zaburzeniami równowagi.

Na czym polega leczenie?

Przed rehabilitacją odbywa się konsultacja lekarska, która ma na celu rozpoznać skutki i następstwa pochorobowe. Przed rozpoczęciem rehabilitacji w sanatorium https://bristolbusko.pl/oferta/rehabilitacja-po-covidzie-zdrowe-pluca zostajemy poddani wielu badaniom jak EKG, tomografia komputerowa czy test wytrzymałościowy. Lekarz podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta i zleca mu badania pod jego potrzeby. W ten sposób można dokładnie ustalić następstwa choroby. Po dokładnie odbytym badaniom i zdiagnozowaniu pacjenta można przystąpić do rehabilitacji po covid-19. Proces ten przebiega indywidualnie w zależności od powikłań danej osoby. W sanatorium odbywają się najczęściej ćwiczenia oddechowe, które mają za zadanie przywrócić lekkość w oddychaniu i dać możliwość skupienia się na wewnętrznych odczuciach pacjenta.

Do dyspozycji „ozdrowieńca” są również wszystkie przyrządy do ćwiczeń mięśni i kondycji wysiłkowej. Ćwiczenia na specjalistycznym sprzęcie pod okiem ekspertów wspomagają także wentylacje płuc. Poprzez prace na maszynach możemy również wykonać drenaż, który pomoże w usunięciu zalegającej wydzieliny w układzie oddechowym. Do leczenia objawów po chorobie stosowane są także różne inhalacje oraz solanki, które oczyszczają zatoki oraz działają kojąco i uspokajająco na podrażnienia dróg oddechowych.

Rehabilitacja po covid-19 wiąże się również ze wsparciem pacjenta ze strony psychologicznej.Lekarze rozumieją z jak wielkim obciążeniem psychicznym wiąże się walka z tą chorobą. Zakażony jest zmuszony do izolacji i zmierzenia się ze swoją psychiką, ponieważ boi się trafienia pod respirator, czy w najgorszym przypadku śmierci

Warto skorzystać z tej formy pomocy i już dzisiaj wybrać się do sanatorium. Kompleksowa opieka medyczna oraz przyjazna atmosfera złagodzi stres oraz sprawi, że pacjent będzie mógł oderwać się od negatywnych myśli i emocji związanych z powikłaniami. Dodatkowo będzie mógł wypocząć oraz wrócić w pełni sił do życia.

Karolina

Willa Storczyk w początkowym etapie swojego istnienia była miejscem oferującym noclegi dla gości, w trakcie ewolucji przerodziła się w Studio Urody i Wellness, z czego jesteśmy niesamowicie dumni. Zachęcamy do odwiedzin i korzystania z naszej bazy zabiegowej.